You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » Vaji që eleminon rrudhat e syve

Vaji që eleminon rrudhat e syve

Nga Lorena Stroka

Siç është e njohur, konturi i syve është pika e parë e fytyrës në të cilën duken shenjat e para të plakjes, kjo ndodh sepse ajo pjesë e lëkurës është mjaft e hollë dhe e ndjeshme. Doni të eleminoni rrudhat përreth syve por nuk dini se si? Zgjidhja është një: vaji jojoba, i pasur me antikosidante tokoferole. Në fakt, bëhet fjalë për një produkt tepër të veçantë, një lloj qiriri të lëngshëm. Nuk përmban glicerinë prandaj dhe përthithet mjaft lehtë.

Për veprim anti-rrudhë aplikojeni çdo mbremje rreth sipërfaqes së syve, duke bërë masazh të lehtë. Gjithashtu, është mjaft rezultativ dhe për buzët e plasaritura, në vend të kakaos dhe gjalpit përdorni vajin jojoba./Albstroka/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top