You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » Fruti i bukurisë!

Fruti i bukurisë!

Nga Lorena Stroka

Shega është padyshim lloji i frutit që ndihmon sa në ruajtjen e rinisë po aq dhe të bukurisë sonë.

  • Ka veti anti-flamatore që kontribuojnë në eleminimin e akneve (puçrrave).
  • Përmbajtja e lartë e vitaminës C ndihmon në formimin e kolagjenit.
  • Lëvorja e saj është e pasur me vitaminë E dhe locione hidratuese kundër relaksimit të lëkurës.
  • Lëngu i shegës i përzier me sasi të barabartë vaj ulliri ndihmon në largimin e njollave të lëkurës.
  • Lëngu i shegës forcon poret dhe shkëlqen fytyrën.
  • Fitoestrogjenet që përmbajnë mbrojnë dhe forcojnë thonjtë tanë.
  • Vitaminat e shumta parandalojnë plakjen./AlbStroka.com/

© Ndalohet ribotimi i shkrimit pa autorizimin e autores.

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top