I ligu ngjan me thëngjillin, po s’të dogji, do të njollosë…

I ligu ngjan me thëngjillin, po s’të dogji, do të njollosë…

Shqipëroi: Lorena Stroka, Roehampton University, UK I ligu ngjan me thëngjillin, po s'të dogji, do të njollosë... Njeriu duhet të tregojë durim për të tashmen, besim për të ardhmen ...

SA KIKIRIKË DUHET TË KONSUMOJMË NË DITË PËR PARANDALIMIN E VDEKJES SË PARAKOHSHME?

SA KIKIRIKË DUHET TË KONSUMOJMË NË DITË PËR PARANDALIMIN E VDEKJES SË PARAKOHSHME?

Nga Lorena Stroka Për ruajtjen e shëndetit kardiovaskular dhe shmangien e vdekjes nga infarktet në zemër është e rëndësishme të konsumojmë kikirikë dhe fruta të thata në përgjithës ...

KOKTEJI QË SHËRON DHEMBJET E…

KOKTEJI QË SHËRON DHEMBJET E…

Nga Lorena Stroka Një koktej i pasur me minerale dhe elektrolite mund të jetë po aq i efektshëm sa dhe qetësuesit që shiten në farmaci për luftimin e dhimbjeve të forta të kokës. P ...

Në botën tonë monogamike, martohem, do të thotë pranoj të jetoj me gjysmat e të drejtave dhe dyfishin e detyrimeve…

Në botën tonë monogamike, martohem, do të thotë pranoj të jetoj me gjysmat e të drejtave dhe dyfishin e detyrimeve…

Shqipëroi: Lorena Stroka, Roehampton University, UK Në botën tonë monogamike, martohem, do të thotë: pranoj të jetoj me gjysmat e të drejtave dhe dyfishin e detyrimeve. Martesa ësh ...

MASKË ME PATËLLXHAN PËR LËKURË PA RRUDHA

MASKË ME PATËLLXHAN PËR LËKURË PA RRUDHA

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Patëllxhanet përdoren kryesisht për prodhimin e produkteve kozmetike për kujdesin e lëkurës. Ndihmojnë në p ...

MASKË ME VERË PËR HEQJEN E RRUDHAVE

MASKË ME VERË PËR HEQJEN E RRUDHAVE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Konsumi i përditshëm i një gote me verë të kuqe, nuk bën mirë vetëm për shëndetin e zemrës, por, dhe për lë ...

MASKË DIMËRORE ME LAKËR DHE MAJA PËR TË GJITHA MOSHAT

MASKË DIMËRORE ME LAKËR DHE MAJA PËR TË GJITHA MOSHAT

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Bimët, fruta, perimet, por, dhe shumë produkte të tjera natyrore janë përbërësit më të mirë kozmetikë pa ki ...

ÇFARË KENI DËGJUAR PËR HËNËN E DYTË TË TOKËS?

ÇFARË KENI DËGJUAR PËR HËNËN E DYTË TË TOKËS?

Nga Lorena Stroka Ishim mësuar të shikonim vetëm një hënë në qiell, diçka që nuk ekzistonte miliona vjet më parë, kur ato ishin ende dy, dhe njëra nuk kishte arritur të "vriste" tj ...

Po i le miqtë dhe armiqtë e tu të besojnë se jeni të njëjtë e të barabartë, më vonë, do të mendojnë se janë më lart se ty…

Po i le miqtë dhe armiqtë e tu të besojnë se jeni të njëjtë e të barabartë, më vonë, do të mendojnë se janë më lart se ty…

Shqipëroi: Lorena Stroka, Roehampton University, UK Po i le miqtë dhe armiqtë e tu të besojnë se jeni të njëjtë e të barabartë, më vonë, do të mendojnë se janë më lart se ty... Mos ...

NDOSHTA KUPTIMI QË KËRKON…

NDOSHTA KUPTIMI QË KËRKON…

Shqipëroi: Lorena Stroka, Roehampton University, UK Mbylli sytë... Mbylli... Dhe tani përfytyro një njeri që vlen gjithçka për ty, të cilin e mban në zemër, dhe që e ndjen pranë te ...

CILAT GJËRA I SHQETËSOJNË MË SHUMË NJERËZIT NË LIDHJE ME JETËN E TYRE?

CILAT GJËRA I SHQETËSOJNË MË SHUMË NJERËZIT NË LIDHJE ME JETËN E TYRE?

Nga Lorena Stroka Sipas një hulumtimi të kryer në Britaninë e Madhe, në të cilin morën pjesë gati 2000 mijë vullnetarë (Britanikë dhe Europianë), u vërejt se 42% e të pyeturve ndih ...

JA SI ËSHTË SOT VAJZA NGA AFGANISTANI, (FOTO)

JA SI ËSHTË SOT VAJZA NGA AFGANISTANI, (FOTO)

Nga Lorena Stroka Fotoja e 12 vjeçares me sy të mëdhenj jeshil që 30 vjet më parë ish botuar në kopertinën e National Geographic, është cilësuar si një nga fotot më të bukura të të ...

KURIOZITETE INTERESANTE PËR SHTATZËNINË DHE FOSHNJAT

KURIOZITETE INTERESANTE PËR SHTATZËNINË DHE FOSHNJAT

Nga Lorena Stroka Në qoftë se ka superheroina, ato janë patjetër nënat. Pa të cilat nuk do të ndodhte asnjë mrekulli. Lexoni të dhënat e mëposhtme që të më kuptoni më mirë? 1. 1 në ...

BOTOX FLOKËSH NË KUSHTE SHTËPIE

BOTOX FLOKËSH NË KUSHTE SHTËPIE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Sot që thoni ju miq e mikesha do të flasim për një temë të veçantë që pak a shumë të gjithëve na intereson, ...

PËR ÇFARË BËN MIRË TRUMZA?

PËR ÇFARË BËN MIRË TRUMZA?

Nga Lorena Stroka Shkurti dhe marsi janë dy muajt më të vështirë të dimrit. Është koha kur njerëzit mendojnë se pjesa më e madhe e dimrit është thyer dhe nuk u frikësohen ftohjeve. ...

55 VJEÇARI MBYTË TË MITURËN NË MOTEL!

55 VJEÇARI MBYTË TË MITURËN NË MOTEL!

Nga Lorena Stroka Qindra vetë morën pjesë në kërkimin e vogëlushes 6 vjeçare, Jasmine Miller, e cila ishte zhdukur papritur në mjediset e një moteli ku jetonte me prindërit e saj. ...

SERUM NË KUSHTE SHTËPIE PËR HEQJEN E SHENJAVE TË PUÇRRAVE DHE PRERJEVE KIRURGJIKALE

SERUM NË KUSHTE SHTËPIE PËR HEQJEN E SHENJAVE TË PUÇRRAVE DHE PRERJEVE KIRURGJIKALE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Pas çdo prerjeje apo ndërhyrjeje kirurgjikale gjithmonë mbeten shenja antiestetike në lëkurë. Tek personat ...

21 SHKURTI DITA NDËRKOMBËTARE E GJUHËS AMTARE

21 SHKURTI DITA NDËRKOMBËTARE E GJUHËS AMTARE

Nga Lorena Stroka Dita Ndërkombëtare e Gjuhës Amtare festohet çdo vit më 21 shkurt. Caktimi i datës ishte një nismë e UNESCO-s (Organizatës për Edukim, Shkencë dhe Kulturë të Kombe ...

CILI KOMBINIM VITAMINASH I RRIT FLOKËT MË SHPEJT?

CILI KOMBINIM VITAMINASH I RRIT FLOKËT MË SHPEJT?

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Flokët e gjata duan durim, këmbëngulje, kujdesje dhe kohë. Ndaj, për të shmangur të gjitha këto që përmenda ...

BIMËT QË DUHEN PËRDORUR SIPAS LLOJIT TË FLOKËVE, (EKSKLUZIVE)

BIMËT QË DUHEN PËRDORUR SIPAS LLOJIT TË FLOKËVE, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Të gjithë e dimë që shumica e bimëve aromatike përdoret për përgatitjen e produkteve kozmetike (kremra, sha ...

TË FSHEHTAT E… VAGINËS, (I)

TË FSHEHTAT E… VAGINËS, (I)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Tema që kam zgjedhur për ditën e sotme, dhe pse në dëgjim të parë, tingëllon më interesante për meshkujt, n ...

CILAT JANË SHENJAT E GODITJES NË TRU?

CILAT JANË SHENJAT E GODITJES NË TRU?

Nga Lorena Stroka Shpesh simptomat e një goditjeje në tru janë tepër të vështira për t'u identifikuar. Pasojat e kësaj vonese mund të shkaktojnë dëmtime serioze të trurit ose akoma ...

ORARI I GJUMIT SIPAS MOSHAVE

ORARI I GJUMIT SIPAS MOSHAVE

Nga Lorena Stroka Mungesa e gjumit shkakton probleme të shumta shëndetësore. Pothuajse një të tretën e jetës sonë e kalojmë në gjumë. Gjumi për njerëzit është po aq i domosdoshëm s ...

PSE NUK DUHET TË KONSUMOJMË SHUMË PRODUKTE BULMETORE?

PSE NUK DUHET TË KONSUMOJMË SHUMË PRODUKTE BULMETORE?

Nga Lorena Stroka Të gjitha produktet bulmetore (qumështi, djathi, kosi, gjalpi etj.) janë të pasura me kalcium, vitaminë D, fosfor dhe proteina. Mbrojnë shëndetin e eshtrave, funk ...

PËRFITIMET SHËNDETËSORE TË KANELLËS

PËRFITIMET SHËNDETËSORE TË KANELLËS

Nga Lorena Stroka Hulumtime specifike kanë arritur në përfundimin se përfshirja e kanellës në ushqyerjen tonë të përditshme mund të përmirësojë shëndetin tonë fizik dhe mendor. Për ...

SERUM FYTYRE DHE QAFE ME EFEKTE MAHNITËSE BRENDA ORËVE TË PARA

SERUM FYTYRE DHE QAFE ME EFEKTE MAHNITËSE BRENDA ORËVE TË PARA

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Mirë është të punosh, por jo të kapërcesh kufirin e rezistencave të tua, sepse kështu nuk gëzon as frytin e ...

ERËZAT QË STIMULOJNË GJENDRAT PËSHTYMORE DHE TRESIN USHQIMET…

ERËZAT QË STIMULOJNË GJENDRAT PËSHTYMORE DHE TRESIN USHQIMET…

Nga Lorena Stroka Një gotë me ujë është pija më e mirë për trupin tuaj, e cila mund të bëhet akoma më e dobishme nëse shtoni disa erëza me veti shëruese në të. Në këtë mënyrë, do t ...

MYKU DHE LLOJET E TIJ

MYKU DHE LLOJET E TIJ

Nga Lorena Stroka Myku është një formë fungale që përhapet përmes prodhimit të farave që gjenden në të gjitha mjediset e brendshme dhe nuk mund të hiqen prej andej. Këto fara mund ...

SEKRETI ABSOLUT QË FSHIHET PAS SHKËLQIMIT TË FLOKËVE, (EKSKLUZIVE)

SEKRETI ABSOLUT QË FSHIHET PAS SHKËLQIMIT TË FLOKËVE, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Kush ka flokë të bukur, do që t'i ketë përgjatë gjithë jetës së vet, dhe kush nuk i ka, kërkon të gjejë një ...

NË Ç’ORË DUHET TË BËJMË SEKS DHE PSE?

NË Ç’ORË DUHET TË BËJMË SEKS DHE PSE?

Nga Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Fakti që seksi është cilësuar si "ilaçi" më i mirë për luftimin e shumë sëmundjeve, e bën gjithnjë e më t ...

TONIKU NATYROR QË PARANDALON FTOHJET SEZONALE

TONIKU NATYROR QË PARANDALON FTOHJET SEZONALE

Nga Lorena Stroka Janë të paktë njerëzit që marrin masa parandaluese për ftohjet sezonale, shumica nis e shqetësohet vetëm pasi është sëmurur. Toniku i mëposhtëm, i cili është tepë ...

RECETA QË DYFISHON VOLUMIN E FLOKËVE, (EKSKLUZIVE)

RECETA QË DYFISHON VOLUMIN E FLOKËVE, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Për të shmangur shenjat e plakjes së parakohshme të flokëve si dhe për të dyfishuar volumin e tyre, përgati ...

NDËRTIMI I VAGINËS

NDËRTIMI I VAGINËS

Përgatiti: Lorena Stroka Mitra ka madhësinë dhe formën e dardhës. Përbëhet nga muskuli i mitrës. Mitra rritet bashkë me rritjen e bebes. Tubat e Fallopit shkojnë nga vezoret deri t ...

KURA 2 MUJORE QË ZHDUKË THATËSINË E FLOKËVE DHE LËKURËS, (EKSKLUZIVE)

KURA 2 MUJORE QË ZHDUKË THATËSINË E FLOKËVE DHE LËKURËS, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Në qofë se keni flokë të thata, të zbehta, të holla dhe të rralla, atëherë, duhet të provoni domosdoshmëris ...

UDHËTARËT DHE SËPATA

UDHËTARËT DHE SËPATA

Shqipëroi: Lorena Stroka, Roehampton University, UK Aesop Dikur dy shokë u nisën për një punë. Ndërsa ecnin mes pyllit duke bërë muhabet, njërit prej tyre i ra në sy një send që sh ...

KY ËSHTË POZICIONI MË I RREZIKSHËM NË SEKS PËR MESHKUJT…

KY ËSHTË POZICIONI MË I RREZIKSHËM NË SEKS PËR MESHKUJT…

Nga Lorena Stroka Për të qenë sa më dominues në seks, çiftet e tanishme nuk kufizohen vetëm në bërjen e një pozicioni, por tentojnë të provojnë dhe gjëra të reja.  Madje më të shum ...

PIJA QË ELEMINON DHEMBJET E KOKËS

PIJA QË ELEMINON DHEMBJET E KOKËS

Nga Lorena Stroka Nuk ka gjë më të keqe se sa dhembjet e kokës. Njerëzit që nuk vuajnë nga migrena e kanë të vështirë të besojnë se sa torturuese është një gjendje e tillë. Marrja ...

CILI ËSHTË NDRYSHIMI MES KANELLËS ORIGJINALE DHE TË KLONUAR?

CILI ËSHTË NDRYSHIMI MES KANELLËS ORIGJINALE DHE TË KLONUAR?

Nga Lorena Stroka Megjithëse shumica e njerëzve beson se ka vetëm një lloj kanelle, në të vërtetë ka dy varietete. Njëra është origjinale, ndërsa tjetra është klonim i saj. Ato jan ...

PIJA QË TRASHË FIJET E FLOKUT DHE FORCON KOCKAT, (EKSKLUZIVE)

PIJA QË TRASHË FIJET E FLOKUT DHE FORCON KOCKAT, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Në qoftë se keni kohë që vëreni rrallim flokësh do t'ju zbuloj një metodë të thjeshtë për dendësimin sa më ...

KURA 1 JAVORE QË ÇHELMON ZORRËN E TRASHË

KURA 1 JAVORE QË ÇHELMON ZORRËN E TRASHË

Nga Lorena Stroka Lëngu i limonit nuk është i dobishëm vetëm për pastrimin e zorrës së trashë, por, dhe për shumë probleme të tjera lidhur me tretjen, si kapsllëku. Gjithashu, ndih ...

SALCA “MAGJIKE” QË PASTRON VENAT

SALCA “MAGJIKE” QË PASTRON VENAT

Nga Lorena Stroka Në qoftë se keni nivele të larta të kolisterolit të keq në gjak dhe mundoheni në çdo mënyrë që ta reduktoni sa më shpejt, provoni të përgatisni recetën e salcës s ...

CILA PIJE NDIHMON NË ÇHELMIMIN E TRUPIT?

CILA PIJE NDIHMON NË ÇHELMIMIN E TRUPIT?

Nga Lorena Stroka "Bombardimi" i përditshëm i trupit me ushqime të yndyrshme dhe të konservuara jo vetëm rrit kilogramët, por mbirëndon dhe organizmin me toksina të dëmshme. Një me ...

A E DINI SE CILI ËSHTË “SEKRETI” QË FSHIHET PAS RIGONIT?

A E DINI SE CILI ËSHTË “SEKRETI” QË FSHIHET PAS RIGONIT?

Nga Lorena Stroka Carvacroli është një substancë që gjendet me bollëk tek rigoni, e cila sipas studiuesve ameikanë mund të jetë mjaft e efektshme kundër norovirusit (është  një agj ...

KUSH ËSHTË MË I DËMSHËM SHEQERI APO KRIPA? SA GR DUHET TË KONSUMOJMË NË DITË?

KUSH ËSHTË MË I DËMSHËM SHEQERI APO KRIPA? SA GR DUHET TË KONSUMOJMË NË DITË?

Nga Lorena Stroka Sipas hulumtimeve më të fundit, konsumi i sheqerit është më i dëmshëm se sa i kripës. Shkencëtarët amerikanë paralajmërojnë se duhet të reduktojmë konsumin e sheq ...

NGJAN ME BUZËKUQ, POR NUK ËSHTË…

NGJAN ME BUZËKUQ, POR NUK ËSHTË…

Nga Lorena Stroka Ka ca produkte në treg që të ngatërrojnë vërtet. Dhe në qoftë se nuk je paksa i ambientuar me to, e ha sapunin për djath! Çdo vit, kompani të ndryshme hedhin në q ...

USHQIMET QË “PASTROJNË” MUSHKËRITË NGA TOKSINAT

USHQIMET QË “PASTROJNË” MUSHKËRITË NGA TOKSINAT

Nga Lorena Stroka Mushkëritë janë një ndër organet kryesore që rëndohen më shumë nga akumulimi (grumbullimi) i substancave të dëmshme që gjenden në atmosferë. Përveç ajrit të ndotu ...

A KENI PARË NDONJËHERË PULA ME MISH TË ZI? (FOTO)

A KENI PARË NDONJËHERË PULA ME MISH TË ZI? (FOTO)

Nga Lorena Stroka Pulat e zeza janë realitet dhe nga shumëkush janë cilësuar si ushqimi më i mirë! Kur them pula të zeza nuk e kam fjalën për pendët, por, për kockat, mishin dhe or ...

E RRALLË! LINDË FOSHNJË ME ZEMËR JASHTË TRUPIT!

E RRALLË! LINDË FOSHNJË ME ZEMËR JASHTË TRUPIT!

Nga Lorena Stroka Pak muaj më parë, një nënë e re nga India solli në jetë një foshnjë të seksit mashkull me zemër jashtë trupit. Prindërit e vogëlushit janë shumë të varfër për të ...

LLOJET E SEKSIT QË TË GJITHË DUHET TË PROVOJNË!

LLOJET E SEKSIT QË TË GJITHË DUHET TË PROVOJNË!

Nga Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... E keni dëgjuar atë shprehjen që thotë: "gjella e ringrohur nuk hahet?!" Eh, e njëjta gjë ndodh dhe në sek ...

SI TË ZMADHONI PENISIN DERI NË 5 CM! 18+

SI TË ZMADHONI PENISIN DERI NË 5 CM! 18+

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Dy janë gjërat për të cilat meshkujt nuk tregohen asnjëherë të sinqertë: të ardhurat vjetore dhe përmasat r ...

GJUHA E… VAGINËS! 18+

GJUHA E… VAGINËS! 18+

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Gjuha e vaginës është... orgazma! Është shprehja biologjiko-seksuale me të cilën femra komunikon me gjininë ...

KAMASUTRA: TEKNIKA PËR PENETRIM SPECIAL, 18+

KAMASUTRA: TEKNIKA PËR PENETRIM SPECIAL, 18+

Nga Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Sikurse dhe çdo formë tjetër arti, ashtu dhe seksi (sepse në një farë mënyrë është art), në qoftë se nuk ...

“ZBËRTHIM”… PENISI! 18+

“ZBËRTHIM”… PENISI! 18+

© Lorena Stroka Në fakt kur dikush përdor fjalën ZBËRTHIM, mendja e shkretë të shkon gjetkë... dhe menjëherë nis e ndërton pamje të ndryshme, kryesisht nga ato me përmbajtje ngjyrë ...

USHQIMET QË FORCOJNË GJINJTË, (EKSKLUZIVE)

USHQIMET QË FORCOJNË GJINJTË, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Ëndrra e çdo femre është pasja e një gjoksi sa më të bukur e të fortë (jo domosdoshmërisht të madh). Do të ...

CILI ËSHTË SEKRETI I VITHEVE TË BRAZILIANEVE?

CILI ËSHTË SEKRETI I VITHEVE TË BRAZILIANEVE?

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Kur dëgjoni fjalën Braziliane, cila është gjëja e parë që ju vjen në mend? Po, sigurisht fundshpina e rrumb ...

PLATONI: JA SA VJET DUHET TË JETË BURRI MË I MADH SE GRUAJA

PLATONI: JA SA VJET DUHET TË JETË BURRI MË I MADH SE GRUAJA

© Lorena Stroka Këtë kureshtjen e pashëndetshme të disa njerëzve lidhur me diferencën e moshës së një çifti, vërtet nuk e kam kuptuar... Sidomos, në Shqipëri, gjëja e parë që të py ...

SI TË ÇMENDËSH NJË FEMËR NË SHTRAT…

SI TË ÇMENDËSH NJË FEMËR NË SHTRAT…

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Shumë meshkuj besojnë se të bërit seks, është thjesht bashkimi i dy trupave dhe asgjë tjetër. A jeni vetëpy ...

KËSHILLA PËR MESHKUJT NGA AUTORI I KAMASUTRËS

KËSHILLA PËR MESHKUJT NGA AUTORI I KAMASUTRËS

© Lorena Stroka Që shqipoja nuk ishte qibar, e dija, por që  të vidhte dhe shkrime për seks, këtë nuk e prisja (kam qeshur me lotë). Mjafton të bësh një kërkim në google dhe shumë ...

SEKS I EGËR NË KËMBË…

SEKS I EGËR NË KËMBË…

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Seksi në shtrat është vërtet i këndshëm, por nuk është njëlloj i nxehtë me seksin që bëhet në këmbë. I mung ...

ÇFARË TË PËRDORËSH PËR DEPILIM TË SHPEJTË E TË SIGURTË

ÇFARË TË PËRDORËSH PËR DEPILIM TË SHPEJTË E TË SIGURTË

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Mendoj se një nga ankthet më të mëdha të femrave (mes shumë të tjerave) është procesi i depilimit. Sidomos ...

TË PATHËNAT E… PENISIT

TË PATHËNAT E… PENISIT

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi... Kush tha se çdo femër që kryen marrëdhënie seksuale di gjithçka rreth penisit të partnerit të saj? Kush tha ...

SEKRETE TRADICIONALE BUKURIE (FYTYRË, TRUP, FLOKË)

SEKRETE TRADICIONALE BUKURIE (FYTYRË, TRUP, FLOKË)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudoqofshi dhe me këdoqofshi! A jeni vetëpyetur ndonjëherë se çfarë bëjnë disa femra për të pasur fytyrë, trup dhe flokë të mrekullueshëm? ...

SEKRETE TË VOGLA PËR FLOKË TË ARTA (foto ilustruese)

SEKRETE TË VOGLA PËR FLOKË TË ARTA (foto ilustruese)

© Lorena Stroka Nuk e di se çfarë vëreni ju, por unë gjëja e parë që shikoj te një femër janë flokët, sidomos kur janë të gjata, nga natyra, jo parukierja. I kam pikë të dobët, më ...

5 pozicionet më të preferuara të grave në seks!

5 pozicionet më të preferuara të grave në seks!

Nga Lorena Stroka Seksi të gjallëron, të rinon, të forcon, të bën ta shikosh jetën me  sy tjetër, ndaj dhe gratë e duan dhe mendojnë për atë aq shpesh sa edhe burrat, për të mos th ...

Gjendrat tiroide (simptomat dhe mjekimi)

Gjendrat tiroide (simptomat dhe mjekimi)

Nga Lorena Stroka, MA in Specialised Translation Midis të tjerave, një ndër sëmundjet më serioze që prek gjithnjë e më shumë njerëzit është ajo e gjendrës tiroide. Gjendra në fjalë ...

Shkrimet më të klikuara

21 SHKURTI DITA NDËRKOMBËTARE E GJUHËS AMTARE

Nga Lorena Stroka Dita Ndërkombëtare e Gjuhës Amtare festohet çdo vit më 21 shkurt. Caktimi i datës ishte një nismë e UNESCO-s (Organizatës për Edukim, Shkencë dhe Kulturë të Ko more ...

February 20, 2015 (0) comments

LISTA E KAFSHËVE TË EGRA

Ariu i murmë - (Ursus arctos L) Bukla e madhe – (Mustela erminea L) Bukla e vogël – (Mustela nivalis L) Çakalli – (Canis aureus L) Cota – (Garulus glandarius L) Dreri i rëndomtë more ...

January 26, 2015 (0) comments

KUSH ËSHTË AMFIPOLI I LASHTË…

Η Αμφίπολη ήταν αρχαία πόλη χτισμένη στην ανατολική Μακεδονία, στις όχθες του ποταμού Στρυμόνα, στη θέση πόλης που παλαιότερα ονομαζόταν "Εννέα Οδοί" ή πολύ κοντά σε αυτήν. Η Αμ more ...

November 23, 2014 (0) comments

JA SI ËSHTË SOT VAJZA NGA AFGANISTANI, (FOTO)

Nga Lorena Stroka Fotoja e 12 vjeçares me sy të mëdhenj jeshil që 30 vjet më parë ish botuar në kopertinën e National Geographic, është cilësuar si një nga fotot më të bukura të more ...

February 26, 2015 (0) comments

CILAT GJËRA I SHQETËSOJNË MË SHUMË NJERËZIT NË LIDHJE ME JETËN E TYRE?

Nga Lorena Stroka Sipas një hulumtimi të kryer në Britaninë e Madhe, në të cilin morën pjesë gati 2000 mijë vullnetarë (Britanikë dhe Europianë), u vërejt se 42% e të pyeturve n more ...

February 28, 2015 (0) comments

Copyright © 2015 AlbStroka.com

Scroll to top